Rekrutacja do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Kannera
Aby rozpocząć edukację w naszej Szkole należy podjąć następujące kroki:
- Posiadać aktualne orzeczenie z publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego dziecka
- Odbyć rozmowę kwalifikacyjną z dyrektorem szkoły, a następnie złożyć wniosek rekrutacyjny oraz uiścić opłatę rekrutacyjną
- Odbyć rozmowę z psychologiem szkolnym
- Dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty i podpisać umowę o świadczenie usług edukacyjnych
- Przejść okres próbny w szkole (około 1 tydzień)
Dwa etapy edukacyjne
ETAP I *
edukacja wczesnoszkolna obejmująca klasy I – III
Pierwszy etap edukacyjny traktujemy jako okres obserwacyjno-adaptacyjny. Dzięki długoletniemu doświadczeniu, pracy w kameralnych zespołach klasowych oraz zaangażowanej, wyspecjalizowanej kadrze, jesteśmy w stanie uważnie obserwować funkcjonowanie ucznia w praktyce. Na tym etapie rozpoznajemy jego mocne strony oraz obszary wymagające wsparcia. Nasi nauczyciele i terapeuci analizują, na ile zalecenia zawarte w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego odpowiadają rzeczywistym potrzebom dziecka. To pozwala na stworzenie optymalnych warunków do dalszego rozwoju i nauki.
ETAP II
obejmujący klasy IV - VIII
Etap edukacji w klasach IV–VIII oparty jest na wcześniejszych obserwacjach i analizach dokonanych podczas pierwszych lat nauki. Na ich podstawie opracowujemy indywidualne rekomendacje dotyczące dalszego trybu nauczania, dostosowanego do potrzeb i możliwości ucznia. Rekomendacje te przekazujemy rodzicom oraz – w razie potrzeby – poradni psychologiczno-pedagogicznej. Naszym celem jest zapewnienie spójnej, konsekwentnej ścieżki edukacyjnej, która wspiera rozwój ucznia zarówno w sferze dydaktycznej, jak i emocjonalno-społecznej.
* Uwaga:
Naszą ofertę edukacyjną w I Etapie edukacji wczesnoszkolnej w klasach I-III kierujemy do dzieci ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością ruchową, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną.
Czesne i opłaty
Jednorazowa opłata rekrutacyjna wynosi 500 zł i jest ona bezzwrotna. Należy ją uiścić przelewem, na podany poniżej numer rachunku bankowego, a w tytule przelewu wpisać: opłata rekrutacyjna + imię i nazwisko dziecka. Potwierdzenie przelewu należy przedstawić podczas składania Wniosku rekrutacyjnego w sekretariacie szkoły.
Tryb stacjonarny
-
płatne jest przez 12 miesięcy w roku, do końca trwania umowy
Tryb edukacji domowej
-
płatne jest przez 12 miesięcy w roku, do końca trwania umowy.
*stawka od 01.09.2025 r., w bieżącym roku szkolnym 200 zł
Czesne oraz opłatę rekrutacyjną należy wpłacać na podane niżej konto bankowe: 27 1020 4027 0000 1102 2007 2687